Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Omhändertagande av träavfall 2019-0185
Referensnummer: 2019-0185
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 03410000 Trä
II.1.4.
Kort beskrivning
Hovgården tar emot träavfall från återvinningscentraler, byggarbetsplatser samt sorterar själva ut träavfall på sorteringsplattan. Denna upphandling omfattar ca 10 000 ton träavfall. Upphandlingen avser försäljning av träavfallet.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 2 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 03410000 Trä, 03416000 Träavfall
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen