131033-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Norrköping: Taxitjänster
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Taxiresor för Sjöfartsverkets lotsar inom lotsområde Vänern
Referensnummer: 21-00169
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
60120000 Taxitjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Taxiresor för Sjöfartsverkets lotsar inom lotsområde Vänern.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas för alla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Anbudsområde 1 - Göta Älv, Södra delen
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Taxiresor inom Anbudsområde 1 - Göta Älv, Södra delen
Anbudsområde 2 - Göta Älv, Norra delen
Del nr: 2
Taxiresor inom Anbudsområde 2 - Göta Älv, Norra delen
Anbudsområde 3 - Vänern, Sydvästra delen
Del nr: 3
Taxiresor inom Anbudsområde 3 - Vänern, Sydvästra delen
Anbudsområde 4 - Vänern,Sydöstra delen
Del nr: 4
Taxiresor inom Anbudsområde 4 - Vänern,Sydöstra delen
Anbudsområde 5 - Vänern, Norra delen
Del nr: 5
Taxiresor inom Anbudsområde 5 - Vänern, Norra delen