131085-2022 - ResultatSverige-Bromma: Traktorer
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Traktorer till Bornsjön
Referensnummer: 21MB1878
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
16700000 Traktorer
II.1.4.
Kort beskrivning
Med denna upphandling, diarienummer 21MB1878, avser SVOA att täcka sitt behov av traktorer till Bornsjön.
Ramavtalets giltighetstid är ett år från att ramavtalet signeras. SVOA har därefter rätt att förlänga ramavtalet i upp till tre år. Förlängning kan ske vid flera tillfällen men ramavtalstiden kan sammantaget uppgå till högst fyra år.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen