Tilldelning på andra upphandlande myndigheters vägnar
Den upphandlande myndigheten handlar på andra upphandlande myndigheters vägnar: nej
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen Leasing arbetskläder och sängkläder 2017.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Varor
Leasing
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Piteå.
Nuts-kodSE332 Norrbottens län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Upphandlingen omfattar Piteå kommuns huvudsakliga behov av leasing av arbetskläder samt sänglinnen.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
18100000 Yrkeskläder, särskilda arbetskläder och tillbehör
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
Upphandlingen omfattas av avtalet om offentlig upphandling: ja
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.