2. Förfarande
Förfarande
Titel: Persontrafik turbundna resor
Beskrivning: Upphandling avseende persontrafik turbundna resor och kompletteringstrafik till kommunens transporter i egen regi. Kravställning enligt upphandlingsdokument.
Intern identifierare: Ten 2022/757
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 60100000 Vägtransporter
Ytterligare klassificering (cpv): 60120000 Taxitjänster, 60130000 Passagerartransport på väg för särskilda ändamål, 60140000 Icke-reguljär passagerartransport
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Generell del