131191-2019 - ResultatSverige-Växjö: Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hud, rengöring och desinfektionsartiklar
Referensnummer: 18RGK154
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling avser avtal på rengörings och desinfektionsprodukter för händer, ytor och föremål.
Hudvårdsartiklar för patienter - schampo, tvål/tvättcreme och tandkräm mm
Hand- och maskindiskmedel, tvättmedel,
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33191000 Utrustning för sterilisering, desinfektion och hygien, 33631600 Antiseptika och desinfektionsmedel, 33700000 Hygienartiklar, 33711500 Hudvårdsprodukter, 33711600 Hårvårdsprodukter, 39830000 Rengöringsmedel, 39831200 Tvätt, disk och rengöringsmedel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen