131197-2017 - ResultatSverige-Strängnäs: Lyftanordningar för vårdsektorn
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Köp av taklyftar (personlyftar) med tíllhörande delar och montage, installation, besiktning, service och reparation av dessa taklyftar samt besiktning, service och reparation av befintliga taklyftar.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Köp
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Strängnäs.
Nuts-kod SE122 Södermanlands län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Köp av taklyftar (personlyftar) med tíllhörande delar samt montage, installation, besiktning, service och reparation av dessa taklyftar samt besiktning, service och reparation av befintliga taklyftar.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
33192600 Lyftanordningar för vårdsektorn, 51511000 Installation av lyft- och hanteringsutrustning, utom hissar och rulltrappor
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.