Officiellt namn: Sveriges Television Aktiebolag Ort: Stockholm Postnummer: SE-105 10 Land: Sverige Att: Robin Holmquist E-post:robin.holmquist@svt.se
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen Återförsäljare och installatör av AV-utrustning.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Varor
Köp
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Stockholm.
Nuts-kodSE110 Stockholms län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Med AV-utrustning avses produkter inom nedanstående områden: — TV-monitorer, — Projektorer, — Ljudutrustning till konferensrum. Med AV-utrustning avses inte produkter inom nedanstående områden: — Dataskärmar, — Grade 1 och 2 monitorer.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
32321200 Audiovisuell utrustning, 32320000 TV-utrustning och audiovisuell utrustning, 32321000 Storbildsprojektorer, 32321300 Audiovisuellt material, 32324300 Televisionsutrustning, 32342410 Ljudutrustning, 51310000 Installation av radio-, televisions-, ljud- och videoutrustning, 51313000 Installation av ljudutrustning
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.