131239-2021 - ResultatSverige-Visby: Underhåll och reparation av kontorsmaskiner
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Utskrift som tjänst
Referensnummer: RS2020-94
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50310000 Underhåll och reparation av kontorsmaskiner
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Gotland upphandlar avtal gällande utskrift som tjänst för regionens samlade behov. Avtalet innebär ett helhetsåtagande för den kommande leverantören att under avtalstiden tillhandahållande skrivare och multifunktionsenheter för utskrift, kopiering och skanning samt lösning för flyttbar utskrift.
Beskrivning
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
30120000 Utrustning för kopiering och offsettryckning, 30232100 Skrivare och kurvskrivare, 30232130 Färgskrivare
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen