131247-2021 - ResultatSverige-Karlskoga: Uthyrning av fordon för godstransport med förare
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hyra av Entreprenadmaskiner med förare
Referensnummer: 2020-035
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
60180000 Uthyrning av fordon för godstransport med förare
II.1.4.
Kort beskrivning
Beskrivning av upphandlingen
Karlskoga kommun välkomnar till anbudsgivning avseende hyra av entreprenadmaskiner med förare för Karlskoga kommuns och Storfors kommuns räkning.
Syftet med upphandlingen är att tillgodose kommunernas löpande behov av nedanstående tjänster.
Slamsugningsbil
Traktor med kärra med tippfunktion samt gripklo och vajerspel/kran
Traktor med upptagande sopmaskin samt ogräsborste/vajerborste
Containerhyra inkl transport
Slamsugning - Storfors kommun
Vi emotser ert anbud med intresse.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34144431 Sopmaskiner med suganordning, 45500000 Uthyrning av maskiner och utrustning för bygg- och anläggningsarbete samt väg- och vattenbyggnad, med maskinskötare, 90513600 Avlägsnande av slam, 90513700 Transport av slam
II.2.4.