Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal QA - Konsulter
Referensnummer: UPPH2020-00351
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
UCR (Uppsala Clinical Research Center) har ett löpande behov av QA-Konsulter med kompetensnivå 3 till 4 och med kompetensnivå 5. Behandling av personuppgifter Information om hur Region Uppsala behandlar personuppgifter redogörs för i bilaga 1C Behandling av Personuppgifter. Anbudstidens utgång Anbud ska vara ingivet till Visma TendSign senast 2021-01-04 23:59. Anbud som inkommer efter anbudstidens utgång får inte prövas.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 72224000 Konsulttjänster för projektledning, 72246000 Konsulttjänster för system, 72266000 Programkonsulttjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen