131285-2023 - KonkurrensutsättningSverige-Södertälje: Programmering av system- och användarprogram
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
TI 2023-1047 Ärendehanteringssystem som stödjer ett digitalt arbetssätt för miljöenheten Salems kommun
Referensnummer: TI 2023-1047
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72211000 Programmering av system- och användarprogram
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av Ärendehanteringssystem som stödjer ett digitalt arbetssätt för miljöenheten. Ärendehanteringssystem som stödjer ett digitalt arbetssätt för miljöenheten. Systemet ska innehålla e-tjänster och möjliggöra en helt digital ärendehantering. Systemet ska vara en molntjänst som dryftas av leverantören.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48200000 Programvara för nätverk, Internet och intranät, 48219300 Programvara för administration, 48311000 Programvara för dokumenthantering, 72200000 Programmering av mjukvara samt rådgivning, 72212100 Programvaruutvecklingstjänster för särskild industri, 72250000 System- och stödtjänster, 72260000 Programrelaterade tjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen