Typ av upphandlande myndighet Statligt organ eller förbundsorgan
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av ramavtal gällande förmedling av IT-Konsulter
Referensnummer: D22/08686
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79620000 Förmedling av personal, även tillfälligt anställda
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av ett ramavtal gällande förmedling av konsulttjänster inom IT.
Där anbudsgivaren ska kunna tillhandahålla konsulter inom följande kompetensområden:
Kompetensområde 1 - Användbarhet
Kompetensområde 2 - Arkitektur
Kompetensområde 3 - Säkerhet
Kompetensområde 4 - Ledning & Styrning
Kompetensområde 5 - Systemutveckling
Kompetensområde 6 - Test
Kompetensområde 7 - Verksamhetsutveckling & Krav
Kompetensområde 8 - Upphandling av it
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd, 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster, 72222300 IT-tjänster, 72224000 Konsulttjänster för projektledning, 72246000 Konsulttjänster för system, 79600000 Rekryteringstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen