Kort beskrivning
Upphandling av träd, buskar, klätterväxter samt perenner för myndigheternas behov.
Upphandlingen är uppdelad i två olika delområden.
2. Perenner
Upphandlingen omfattar köp inom områdena träd, buskar och klätterväxter, samt perenner och kommer att resultera i ramavtal för löpande avrop under avtalstiden.
Föregående års (2019-01 -- 2022-10) volym vara för Varbergs Kommun var ca 5 258 000 SEK för VFAB uppgår beräknad volym under avtalstiden till 200 000 och kan ses som en indikation på kommande volym.