131362-2021 - ResultatSverige-Luleå: Programvaruutvecklingstjänster för nätverk
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Wireless sensor network
Referensnummer: LTU-3710-2020
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72212210 Programvaruutvecklingstjänster för nätverk
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser leverans av konsulttjänster applicerade på ett brett antal hårdvaruplattformar inom området IoT och System av System (SoS) för automation och digitalisering baserat på SOA mjukvaruarkitektur och implementations plattformar som Eclipse Arrowhead Framework.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
72212210 Programvaruutvecklingstjänster för nätverk, 72212215 Programvaruutvecklingstjänster för nätverksutvecklare, 72212219 Diverse programvaruutvecklingstjänster för nätverk
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen