131362-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Operationsbord – Operationsbord
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelOperationsbord
BeskrivningUpphandlingen omfattar köp och leverans av semimobila operationsbord till Regionens tolv (12) st operationssalar i Karlskrona samt fem (5) st operationssalar i Karlshamn samt ett ramavtal gällande successiva avrop av tillbehör under avtalsperioden. I upphandlingen ingår även optioner om avrop av avtal för grundutrustningarnas underhåll och service samt fördjupad teknisk utbildning för medicintekniker, i enlighet med beskrivning i upphandlingsdokumentationen.
Intern identifierareRB2024-0481
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 33192230 Operationsbord
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
BeskrivningUpphandlingen omfattar köp och leverans av semimobila operationsbord till Regionens tolv (12) st operationssalar i Karlskrona samt fem (5) st operationssalar i Karlshamn samt ett ramavtal gällande successiva avrop av tillbehör under avtalsperioden. I upphandlingen ingår även optioner om avrop av avtal för grundutrustningarnas underhåll och service samt fördjupad teknisk utbildning för medicintekniker.
Intern identifierareOperationsbord