Officiellt namn: Ronneby kommun Postadress: Kommunledningsenheten Ort: Ronneby Postnummer: SE-372 80 Land: Sverige Att: Anette Karlsson E-post:anette.karlsson@ronneby.se
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen Utförande av beläggningsarbeten inom Ronneby kommun.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänster
Tjänstekategori: nr 1: Underhålls- och reparationstjänster
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Ronneby.
Nuts-kodSE221 Blekinge län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Denna upphandling avser utförande av beläggningsarbeten under normal beläggningssäsong på gator, vägar och gc-banor m.fl. inom Ronneby kommuns väghållningsområde.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
45233222 Vägbeläggningsarbeten, 45233000 Anläggningsarbete för motorvägar, vägar, järnvägar samt start- och landningsbanor, 45233140 Vägarbeten, 45233200 Diverse ytbehandling, 45233220 Ytbehandling av vägar
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.