13139-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Norrköping: Kuvert
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kuvert.
Referensnummer: 2017-758
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
30199230 Kuvert
II.1.4.
Kort beskrivning
Kriminalvården upphandlar kuvert, brevpåsar och tryck i samordnad upphandling med Luftfartsverket, Sjöfartsverket, SMHI, Transportstyrelsen och Migrationsverket.
Beskrivning av upphandling:
Kriminalvården inbjuder er att lämna skriftligt anbud på en samordnad upphandling avseende kuvert, brevpåsar och tryck.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
18938000 Vadderade kuvert, 30199200 Kuvert, korrespondenskort och brevkort, 79800000 Tryckning och tillhörande tjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen är samordnad av följande myndigheter:
Kriminalvården, organisationsnummer 202100-0225, Luftfartsverket, organisationsnummer 202100-0795, Migrationsverket, organisationsnummer 202100-2163, Sjöfartsverket, organisationsnummer 202100-0654, SMHI, organisationsnummer 202100-0696, Transportstyrelsen, organisationsnummer 202100-6099.
Samtliga myndigheters huvudkontor/säte finns i Norrköping.