131493-2019 - ÄndringSverige-Kiruna: Rengörings- och polermedel
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
1) Kemtekniska produkter för städ, 2) Städredskap, 3) Hygienprodukter samt 4) Mjukpappers- och engångsartiklar
Referensnummer: 2019-021
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
39800000 Rengörings- och polermedel
II.1.4.
Kort beskrivning
Kiruna kommun, Kirunabostäder AB och Tekniska Verken i Kiruna AB upphandlar 1) Kemtekniska produkter för städ, 2) Städredskap, 3) Hygienprodukter samt 4) Mjukpappers- och engångsartiklar.
Anbud lämnas för hela omfattningen och för samtliga produktkategorier. En anbudsgivare kommer att antas. Förutsättningar enligt förfrågningsunderlag.
Välkomna att delta i upphandlingen!