131496-2020 - KonkurrensutsättningSverige-Borlänge: Byggnadsanläggning
Meddelande om upphandling
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Gyllehemmet Borlänge
Referensnummer: 20/2
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45210000 Byggnadsanläggning
II.1.4.
Kort beskrivning
Lokaler för vård- och omsorgsboende, förskola, hemtjänst, dagverksamhet och trygghetsbostäder
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45210000 Byggnadsanläggning, 45211000 Anläggningsarbeten för flerfamiljshus, 45211100 Bygg- och anläggningsarbeten för bostäder, 45211200 Byggnation av servicehus, 45211300 Byggnation av bostäder, 45214100 Bygg- och anläggningsarbeten: förskolebyggnader, 45236000 Markanläggning, 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur, 45330000 Rörmokeriarbeten, 45331000 Installation av värme, ventilation och luftkonditionering, 45420000 Snickerimonteringar, 45440000 Målning och glassättning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen