1316-2017 - ResultatSverige-Eskilstuna: Navigations- och positionsbestämningssystem (GPS eller liknande)
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen Elektroniska körjournaler.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänstekategori: nr 7: Databehandlingstjänster och därmed sammanhängande tjänster
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Eskilstuna.
Nuts-kodSE122 Södermanlands län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Upphandling av elektroniska körjournaler för Eskilstuna kommun samt bolagen Eskilstuna Kommunfastigheter AB och Eskilstuna Strängnäs Energi & Miljö AB.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
38112100 Navigations- och positionsbestämningssystem (GPS eller liknande), 31711300 Elektroniska system för tidsregistrering, 38548000 Instrument till fordon, 48450000 Programvara för tidsredovisning eller personal
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.