131646-2023 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Databastjänster
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av upplysningsdatabastjänst 23-4602
Referensnummer: 23-4602
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72320000 Databastjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Syftet med upphandlingen är att FI ska få tillgång till en sammanhållen webbaserad upplysningsdatabastjänst som innehåller aktuell information för personupplysning, information om företag, domar och en lagsamling med kommentarer i en och samma tjänst för att underlätta vårt uppdrag.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48610000 Databassystem, 72300000 Datatjänster, 72319000 Tillhandahållande av data, 72321000 Mervärdestjänster för databas
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen