131649-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Sjukvårdsartiklar av papper – Sjukvårdsprodukter 2022
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelSjukvårdsprodukter 2022
BeskrivningAvtalet avser endast sjukvårdsprodukter av förbrukningsmaterial vilket omfattar bland annat olika typer utav förband, kompresser, plåster, sprutor, kanyler, förvaring av riskavfall, personliga skydd, lindor, handdesinfektion, första hjälpen m.m.
Intern identifierareSF 2022/529
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 33198000 Sjukvårdsartiklar av papper
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareSjukvårdsprodukter 2022