131682-2021 - ÄndringSverige-Piteå: Snöröjning
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Vinterväghållning vid fastigheter
Referensnummer: 20INK072
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90620000 Snöröjning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar beställarnas behov av snöröjning, halkbekämpning, snölastning och bortforsling samt sandupptagning och sandbortforsling vid beställarnas fastigheter.