131717-2020 - ResultatSverige-Märsta: Reparation och underhåll av utrustning i byggnader
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Löpande byggservicearbete
Referensnummer: UH-2017-258
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50700000 Reparation och underhåll av utrustning i byggnader
II.1.4.
Kort beskrivning
Sigtuna kommun har för avsikt att upphandla Löpande byggarbeten, t ex Murare, Målare, Mattläggare, Plattsättare Undertaksmontör, Ventilation, Plåtslagare, Byggstäd, Byggnadsarbetare, mark och anläggning.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
50700000 Reparation och underhåll av utrustning i byggnader, 45262700 Ombyggnadsarbete, 45210000 Byggnadsanläggning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen