131852-2018 - ÄndringSverige-Södertälje: Delar av eller kompletta bygg- och anläggningsarbeten samt väg- och vattenarbeten
Rättelse
Byggentreprenader
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Totalentreprenad Familjecentral Flen
Referensnummer: UPPH/2018:27
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45200000 Delar av eller kompletta bygg- och anläggningsarbeten samt väg- och vattenarbeten
II.1.4.
Kort beskrivning
Entreprenaden innefattar alla erforderliga arbeten för ombyggnad till Familjecentral, utförda enligt det som föreskrivs i förfrågningsunderlaget till fullt funktions- och driftsvärdigt skick för sitt avsedda ändamål