See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Yrkesförare Lastbil 2025
Beskrivning: Denna arbetsmarknadsutbildning är utformad för att ge deltagarna de teoretiska kunskaperna och praktiska färdigheterna som krävs för att arbeta som yrkeschaufför inom transportbranschen. Målet är inte enbart att deltagarna ska ta C- eller CE-körkort, utan även att de ska utvecklas till självständiga, ansvarsfulla och anställningsbara yrkesförare.
Intern identifierare: Af-2024/0101 6946
Förfarandets viktigaste kännetecken: Denna arbetsmarknadsutbildning är utformad för att ge deltagarna de teoretiska kunskaperna och praktiska färdigheterna som krävs för att arbeta som yrkeschaufför inom transportbranschen. Målet är inte enbart att deltagarna ska ta C- eller CE-körkort, utan även att de ska utvecklas till självständiga, ansvarsfulla och anställningsbara yrkesförare.
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 80000000 Undervisning och utbildning
Ytterligare klassificering (cpv): 80400000 Vuxen- och annan undervisning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Generell del - Lastbil 2025
Intern identifierare: 1620262
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Leveransområde Luleå
Intern identifierare: 1620263
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Leveransområde Malmö
Intern identifierare: 1620264
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Leveransområde Karlstad
Intern identifierare: 1652255
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Leveransområde Falkenberg
Intern identifierare: 1652256
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: Leveransområde Helsingborg
Intern identifierare: 1652257