Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Konsulttjänster Elprojektering
Referensnummer: SH-2021-73
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71530000 Konsulttjänster för bygg- och anläggningsarbeten
II.1.4.
Kort beskrivning
Avtalet avser konsulttjänster för elprojektering samt elrevisioner och eltekniska utredningar vid behov inom beställarens byggnader och anläggningar. Uppdragen kan även avse solenergianläggningar, landelförsörjning till fartyg, infrastruktur för laddning av elfordon och batterilager. Uppdragen kommer att avropas successivt där det vid respektive avrop kommer att framgå vad uppdraget omfattar. Uppdragen kan därav variera i både tid och uppdragens storlek.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 20 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71530000 Konsulttjänster för bygg- och anläggningsarbeten, 71242000 Projektering och formgivning, kostnadsuppskattning, 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster, 71631400 Teknisk besiktning av tekniska konstruktioner
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen