131982-2023 - ResultatSverige-Stockholm: Smide
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal anslutningslådor
Referensnummer: 22FMV4688
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
44316500 Smide
II.1.4.
Kort beskrivning
FMV har upphandlat ett ramavtal gällande tillverkning och leverans av anslutningslådor i två olika storlekar. Med anslutningslåda menas ett mindre skyddat skåp för placering utomhus vid Försvarsmaktens anläggningar, till vilken Försvarsmaktens rörliga förband kan ansluta sig till Förvarets Telenät (FTN).
Avtal har tilldelats enligt förfrågningsunderlaget.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
44316500 Smide, 45262670 Metallbearbetning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen har gjorts enligt bestämmelserna om förhandlat förfarande i lagen (2016:1145) om offentlig upphandling.