132007-2022 - PlaneringSverige-Karlskoga: Arbetskläder för män
Förhandsmeddelande
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
RFI Arbetskläder - vård, kök och städ
Referensnummer: 22/4
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
18110000 Arbetskläder för män
II.1.4.
Kort beskrivning
Marknadsanalys - Arbetskläder för vård-, städ- och kökspersonal.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
18100000 Yrkeskläder, särskilda arbetskläder och tillbehör, 18130000 Specialarbetskläder
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Marknadsanalys (RFI) arbetskläder.