132021-2023 - KonkurrensutsättningSverige-Solna: Parkskötsel
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Parkskötsel och renhållning
Referensnummer: TND/2022:985
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
77313000 Parkskötsel
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar en entreprenad för tillsyn, skötsel, renhållning, planerat och visst avhjälpande underhåll och vissa administrativa arbetsuppgifter omfattande objekt i och ytor i Bs allmänna platsmark.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34928480 Soptunnor och papperskorgar, 50870000 Reparation och underhåll av lekplatsutrustning, 77300000 Trädgårdstjänster, 77310000 Plantering och skötsel av grönområden, 77311000 Skötsel av trädgårdar och parker, 77314000 Markskötsel, 77340000 Beskärning av träd och klippning av häckar, 90690000 Klottersanering, 90900000 Städning och renhållning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen