2. Förfarande
Förfarande
Titel: Projekt Malmporten, muddringsarbeten
Beskrivning: Sjöfartsverket och Luleå Hamn AB upphandlar entreprenör för muddringsarbeten inom projekt Malmporten
Intern identifierare: 24-00622
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45252124 Muddrings- och pumpningsarbeten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000