132069-2022 - KonkurrensutsättningSverige-Helsingborg: Maskiner
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Krossmaskin
Referensnummer: 22/0101
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34311000 Maskiner
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar 5 års leasing av en krossmaskin som ska användas för grovkrossning av industriavfall, bygg/riv-avfall, park- och trädgårdsavfall, impregnerat trä, möbler såsom soffor och sängar och liknande.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
43260000 Gräv-, last- och gruvmaskiner
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen