132080-2023 - ResultatSverige-Norrköping: Psykiatrisk eller psykologisk vård
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Psykiatrikertjänster Kriminalvården 2022:2
Referensnummer: 2022-14059
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85121270 Psykiatrisk eller psykologisk vård
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av psykiatrikertjänster för anstalterna Saltvik och Ljustadalen.
Information om upphandlingen
Beskrivning av upphandlingen
Kriminalvården genomför upphandling av psykiatrikertjänster för vård och behandling av Kriminalvårdens intagna på anstalterna Saltvik och Ljustadalen. Leverantören ska tillhandahålla tjänster i form av medicinsk utredning, diagnostik, rådgivning och behandling för intagna.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.