132137-2019 - ResultatSverige-Stockholm: Ekonomisk konsekvensanalys
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av ramavtal avseende Samhällsekonomiska konsekvensanalyser
Referensnummer: NV-06573-18
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79311410 Ekonomisk konsekvensanalys
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtalsupphandlingen syftar till att täcka Naturvårdsverkets behov av tjänster för kvalificerade samhällsekonomiska analyser inom miljöområdet på ett ekonomiskt, administrativt och miljömässigt fördelaktigt sätt under ramavtalsperioden.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71620000 Analystjänster, 79419000 Utvärderingskonsulttjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen