2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal - Drift och underhåll på gator, gång och cykelvägar och grönytor samt vinterunderhåll och gräsklippning
Beskrivning: Entreprenaden avser utförande av drift och underhåll på kommunala gator, gång- och cykelvägar samt grönytor inom Ovanåkers Kommun samt vinterunderhåll och gräsklippning åt AEFAB.
Intern identifierare: 15014
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45233139 Underhåll av allmänna vägar
Ytterligare klassificering (cpv): 34920000 Vägutrustning, 90620000 Snöröjning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Ramavtal - Drift och underhåll på gator, gång och cykelvägar och grönytor samt vinterunderhåll och gräsklippning