Typ av upphandlande myndighet Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Leverans av fruktkorgar
Referensnummer: LiU-2019-02782
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 03222000 Frukt och nötter
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av ramavtal avseende leverans av fruktkorgar till Linköpings universitets fyra olika campus; Linköping (2 st.), Norrköping och Lidingö. Upphandlingen är uppdelad i tre olika anbudsområden (Linköping, Norrköping och Lidingö). Anbud kan lämnas på ett eller flera områden.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Anbudsområde 1 - Linköping
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 03222000 Frukt och nötter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Leverans av fruktkorgar till Campus Valla och Campus US i Linköping.
Anbudsområde 2 - Norrköping
Del nr: 2
Leverans av fruktkorgar till Campus Norrköping i Norrköping.
Anbudsområde 3 - Lidingö
Del nr: 3
Leverans av fruktkorgar till Campus Lidingö på Lidingö.