132263-2017 - ResultatSverige-Karlstad: Produkter för tandproteser och tandreglering
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Förbrukningsmaterial för ortodonti.
Referensnummer: UE/160189
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33138000 Produkter för tandproteser och tandreglering
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser specifika ortodontimaterial till folktandvården, Landstinget i Värmland. Avtal per varugrupp/varugrupper, huvudsakligen bestående av bågar, band, tuber och brackets.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Förbrukningsmaterial för ortodontisk behandling.