132266-2018 - ResultatSverige-Stockholm: Lastmaskiner
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Emissionsfria Lastmaskiner
Referensnummer: V-315
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
43261100 Lastmaskiner
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser 1-2 st. lastmaskiner.
Skopkapacitet 13-15 ton (i skopa).
Lastmaskin ska levereras med erforderliga batterier för kontinuerlig drift (normalt 8 h/dag men vid utlastning kan drift behöva ske 24h/dag).
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
43000000 Maskiner för brytning och byggnadsarbeten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen