2. Förfarande
Förfarande
Titel: Maskiner och redskap för fastighetsförvaltning och jordbruk
Beskrivning: Upphandlingen omfattar maskiner och redskap för jordbruk samt fastighetsförvaltning med tillhörande service, reservdelar samt utbildning. Behoven finns främst inom Kriminalvårdens arbetsdrift. Ramavtal kommer att tecknas med alla anbudsgivare som uppfyller ställda krav.
Intern identifierare: 2025-5541
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 16000000 Jordbruksmaskiner
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000