132276-2019 - ResultatSverige-Göteborg: Telefon- och dataöverföring
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Telefoni och Telematiktjänster
Referensnummer: 317/18
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
64210000 Telefon- och dataöverföring
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtalet omfattar följande tjänster:
Delområde A: Telefoni och mobil datakommunikation.
Delområde B: SMS-tjänster (automatiskt genererade SMS - en meddelandetjänst för att kommunicera via SMS).
Delområde C: Telematik/IoT.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
64212000 Mobiltelefontjänster, 64212100 SMS-tjänster, 64214000 Särskilda nättjänster för företag, 64216000 Elektroniska meddelande- och informationstjänster, 64226000 Telematiktjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen