132311-2022 - KonkurrensutsättningSverige-Norrköping: Meteorologiska instrument
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Meteorological balloons
Referensnummer: 2022/540/2.3
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
38120000 Meteorologiska instrument
II.1.4.
Kort beskrivning
Framework for meteorological balloons
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
38100000 Navigationsinstrument och meteorologiska instrument
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
The purpose of this procurement is to sign a Framework Agreement with one (1) suppliers, for deliveries of meteorological balloons to SMHI.