Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Beläggningsarbeten Säter
Referensnummer: GNU 2021/10
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45200000 Delar av eller kompletta bygg- och anläggningsarbeten samt väg- och vattenarbeten
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingscenter upphandlar beläggningsarbeten åt Säters kommun.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 10 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45200000 Delar av eller kompletta bygg- och anläggningsarbeten samt väg- och vattenarbeten, 45233220 Ytbehandling av vägar, 45233222 Vägbeläggningsarbeten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen