2. Förfarande
Förfarande
Titel: Upphandling Ramavtal Kommunikationstjänster
Beskrivning: Syftet med denna upphandling är att täcka beställarens behov av kommunikationstjänster utifrån perspektivet samhällskommunikation, dvs offentlig kommunikation där en politiskt styrd organisation är avsändare och där medborgare är den primära målgruppen.
Intern identifierare: KF2024-265
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79340000 Reklam och marknadsföring
Ytterligare klassificering (cpv): 79000000 Företagstjänster: lagstiftning, marknadsföring, rådgivning, rekrytering, tryckning och säkerhet, 79341100 Reklamrådgivning, 79342000 Marknadsföring, 79416200 Konsulttjänster för public relations, 79822500 Grafisk formgivning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Övergripande krav
Beskrivning: Se FFU
Intern identifierare: 1608130
Huvudklassificering (cpv): 79000000 Företagstjänster: lagstiftning, marknadsföring, rådgivning, rekrytering, tryckning och säkerhet
Ytterligare klassificering (cpv): 79340000 Reklam och marknadsföring, 79342000 Marknadsföring, 79416000 Public relations, 79822500 Grafisk formgivning
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Pris
Intern identifierare: 1610821
Ytterligare klassificering (cpv): 79341100 Reklamrådgivning, 79416200 Konsulttjänster för public relations, 79822500 Grafisk formgivning