Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kläder till Ambulanssjukvården
Referensnummer: RS 2021-02858
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 33199000 Sjukvårdskläder
II.1.4.
Kort beskrivning
kläder till ambulanssjukvården, sjukvårdens larmcentral och mobila team inom VGR.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 18110000 Arbetskläder för män, 18130000 Specialarbetskläder, 18140000 Tillbehör till arbetskläder, 18200000 Ytterkläder, 18234000 Byxor, 18235000 Tröjor, koftor och liknande plagg
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen