Ramavtalet omfattar disciplinerna El- Rör- och Ventilationsinstallation inom Linköping och Norrköping avseende nybyggnation, ombyggnation och planerat underhåll.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45262700 Ombyggnadsarbete, 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur, 45311000 Installation av elektriska ledningar och kopplingsarbeten, 45311100 Indragning av elektriska ledningar, 45330000 Rörmokeriarbeten, 45331000 Installation av värme, ventilation och luftkonditionering, 45331210 Installation av ventilation, 50000000 Reparation och underhåll
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen