2. Förfarande
Förfarande
Titel: HASAB Lönesystem med tillhörande moduler 2
Beskrivning: Upphandlingen avser ett lön/HRsystem för Helsingborgs Arena & Scen AB. Avser bl a uppsättning av följande kollektivavtal i lönesystemet; - Riksavtal mellan Svensk Scenkonst och Fackförbundet Scen och Film samt Akademikerförbunden - Riksavtal mellan Svensk Scenkonst och Sveriges Yrkesmusikerförbund (Symf) samt Svenska Musikerförbundet (SMF) Avtalstiden ska vara 12 år.
Intern identifierare: 00005/2023-30
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 48000000 Programvara och informationssystem
Ytterligare klassificering (cpv): 48219300 Programvara för administration, 48450000 Programvara för tidsredovisning eller personal
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: HASAB Lönesystem med tillhörande moduler 2