132468-2018 - ÄndringSverige-Halmstad: Yrkeskläder, särskilda arbetskläder och tillbehör
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Textilier
Referensnummer: DNRGS160360
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
18100000 Yrkeskläder, särskilda arbetskläder och tillbehör
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar avtal för succesiva avrop av Textilier för Region Hallands personal och patienter.