132476-2022 - ResultatSverige-Kalmar: Desinfektionsmedel
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Desinfektion och personlig hygien
Referensnummer: 2021-018
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
24455000 Desinfektionsmedel
II.1.4.
Kort beskrivning
upphandling av desinfektion och hygienprodukter
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33191000 Utrustning för sterilisering, desinfektion och hygien, 33700000 Hygienartiklar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen