Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
System för digital signering
Referensnummer: On 2018/67
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
II.1.4.
Kort beskrivning
Syftet med upphandlingen är att anskaffa ett system för omsorgsverksamheten, vilket innebär att digital signering av hälso- och sjukvårdsinsatser möjliggörs. Målet är dels att få en effektivare och säkrare hälso- och sjukvård och dels en bättre uppföljning av vårdinsatser inom vård- och omsorg i Vellinge kommun.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd, 72250000 System- och stödtjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen